Kripto Paralar

Bir ülke daha kripto para yasası için düğmeye bastı

Birçok ülkede olduğu gibi Avustralya’da da kripto para yasası hazırlıkları başladı. Dijital Ekonomi Bakanı Jane Hume, Avustralyalıların kripto varlıklarına güvenli bir şekilde yatırım yapmasına olanak sağlanacağını duyurdu.

Ukrayna, geçtiğimiz günlerde Sanal Varlıklar Yasası için onay verdi. Kripto para alışverişi konusunda düzenleme getirileceğini açıklayan Avustralya, kripto para yasasına sahip ülkeler arasında yer almak için çalışmalara başladı.

Yatırımcılardan yok artık dedirten moda: Kripto dövmeleri

Avustralya, kripto para yasası için düğmeye bastı

Konu hakkında açıklama yapan Hume, “Morrison hükümeti, tüketicilerin kripto para satın almak için kullandıkları borsalara güvenebileceklerinden emin olmak istiyor. Avustralyalı yatırımcılar, lisanslı bir borsa kullanırsa hükümet güvencesi altında işlem gerçekleştirebilecek. Firmaların lisans alabilmesi için belirli şartlara uygun olmaları gerekiyor.” ifadelerine yer verdi.

Avustralya, kripto para yasası için düğmeye bastı

Bu adımın kalite damgası olarak nitelendirilebileceğini belirten Hume, hükümetin kripto para borsaları için yeni düzenlemeler getireceğini duyurdu. Yeni düzenlemeler arasında yatırımcıların paralarına her zaman erişebilmesini sağlamak gibi maddeler de yer aluyor.

Hume, hükümetin Avustralya’nın kripto para piyasasının büyümesine katkıda bulunacağının altını çizdi. Şeffaflık konusuna değinen Hume, “Yanlış gidebilecek daha az şey olacak. Kripto varlıklar, finansal ürünler ile aynı zararı yaratmayabilir. Bu yüzden finansal ürünlerden farklı bakış açısıyla düzenleme yapacağız. Hükümetin rolü, bu güvenin sağlanmasında yardımcı olmaktır. Bu nedenle lisans temini konusunda dikkatli davranacağız.” dedi.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu