Kripto Paralar

Kripto para dünyasına Metaverse etkisi! Yükseliş sürüyor

Kripto para dünyasında 8 Metaverse ve Meme coin, popüler altcoinleri geride bırakarak mutlu eden yükseliş gösterdi.

Bitcoin haftanın ilk gününe stabil seviyelerde devam ederken gözler 8 adet Metaverse ve Meme coinlerine çevrildi. Peki ya, birçok popüler altcoinleri geride bırakan bu ivmenin sebebi ne? Hangi altcoinler yükseliş gösterdi? İşte detayları…

8 Metaverse ve Meme coinden mutlu eden yükseliş geldi

Kripto para piyasasının oyna-kazan tokeni XIDO geçtiğimiz hafta yaklaşık olarak yüzde 200’lük bir yükseliş gösterdi. BTC cephesi ise Şubat ayından bu yana en yüksek seviyesinde haftayı kapattı. Peki ya Facebook’un yani yeni adıyla Meta’nın projesinin coin piyasasına etkileri ne oldu?

Son 24 saatte en hızlı ivme gösteren coin yüzde 48.8‘lik bir artışla METADOGE oldu. Metaverse coinlerin ikinci sırada ise Ariva (ARV) coin yer alarak yüzde 37‘lik bir artışla karşı karşıya kaldı. Dün Ariva Digitals’ın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre Ariva ekibi Dubai Blockchain Summit’e katılacak. Blockchain ve Kripto Para sektöründe dünyanın en etkili etkinliklerinden biri olan WBS Dubai’de yer alacak olması yatırımcıları daha da heveslendirdi.

Yükseliş gösteren Metaverse coinleri arasında Bezene (BZN) ve Neos Credits (NCR) var. BZN, yüzde 25.3’lük bir artış gösterirken, 4. sıradaki NCR ise yüzde 19.7’lik bir artış gösterdi. Aralık ayında yaklaşık olarak yüzde 170’lik bir artış gösteren NCR, Neos Credit tarafından geliştirilen yenilikçi bir Metaverse coinidir.

Yükseliş gösteren Meme coinlere baktığımızda ise Vitoge (VITOGE), yüzde 85.1‘lik artış ile ilk sırada yerini alıyor. Geçtiğimiz gün yüzde 39.2’lik bir artış gösteren VITOGE’dan sonra ise yüzde 25.5’lik bir artış ile Sincere Doge (SDOGE) var. Resmi SDOGE hesabından yapılan açıklamada, “SincereDogeSwap geliştirildi ve artık ücretsiz” dedi.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu