Kripto Paralar

Intel, yeni Bitcoin madencilik çipini tanıttı!

Teknoloji devi Intel, şubat Bitcoin madencilik çipi satmaya başlayacağını söyledi. Bugün şirket, madencilik çipini tanıttı.

Intel, şubat ayının sonlarında kripto para madenciliği ve Bitcoin için özelleştirilmiş çip satmaya başlayacağını belirtti. Teknoloji şirketi Intel, bugün yaptığı açıklamada yeni Bitcoin (BTC) madencilik çipi ‘Blokscale‘i tanıttı.

İş kanıtı (PoW) madenciliğinin enerji verimliliğini artırmak için tasarlanan yeni Bitcoin madenciliği yongası ile ilgili ayrıntılar da ortaya çıktı. Çip serisi, SHA-256 algoritmasına dayalı olarak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini çıkarmak için tasarlandı.

Intel, 2022 yılının 3. çeyreğinde Blockscale teslimatına başlayacak

Intel’in de açıkladığı gibi Blockscale, saniyede 580GH/s‘a kadar bir kazım oranına sahip olacak. Aynı zamanda 4,8 ile 22,7W güç tüketecek. Her çip, zincir başına en dazla 256 entegre devre ile çıkışını yükselterek tek bir madencilik biriminde birleştirecek.

Ürün, 2022 yılının 3. çeyreğinden itibaren Argo BlockchainHive ve GRIID dahil olmak üzere Blochain madencilik firmalarına gönderilecek. Intel temsilcisi Balaji Kanigicherla, madenciliğin büyüyen bir endüstri olduğunu öne sürerek ‘blok zinciri etrafında ivmenin artmaya devam ettiğini‘ söyledi. Dediği gibi Bitcoin’in madencilik hash oranı, bu Şubat ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 248 milyon TH/s ulaştı.

https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/04/Intel-yeni-Bitcoin-madencilik-cipini-tanitti.jpeg?resize=1170%2C658&ssl=1

Teknoloji şirketi, bu çipi oluştururken, endüstriyi rahatsız etmeye devam eden ESG (çevresel, sosyal, yönetişim) kaygıları bağlamında enerji sürdürebilirliğine odaklandı. Intel’deki hızlandırılmış bilgi işlem sistemleri ve Blockchain ve iş çözümleri genel müdürü Jose Rios bu gelişmeyle ilgili şu açıklamaları yaptı.

Küresel olarak daha sürdürülebilir bir kripto para ekosistemi oluşturan şirketlerle iş birliği yapmaktan ve çözümler sunmaktan gurur duyuyoruz. Intel Blockscale ASIC, Bitcoin madencilik şirketlerinin önümüzdeki yıllarda hem sürdürebilirlik hem de hash oranı ölçeklendirme hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmakta önemli rol oynayacak.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu