Kripto ParalarManşet

Hükümet kararını verdi: Kripto paralara kısıtlama geldi

Kanada hükümeti, bir yılda alınabilecek maksimum kripto para miktarı için 30.000 dolar limit belirledi.

Ülkeler kripto paralarla ilgili yaptırımlar uygulamaya başladı, kripto paraların kullanımı yasaklıyor ya da kripto paraları düzenlemek için çalışmalar yapıyor. Konuya ilişkin bir çalışmada Kanada’dan geldi. Kanada, bir yılda alınabilecek maksimum kripto para miktarı için 30.000 dolar limit belirledi. Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash bu düzenlemeden muaf tutuldu.

Kanada merkezli kripto para borsaları Bitbuy ve Newton, kullanıcılar için Ontario merkezli olmak üzere yıllık kripto satın alma limitini 30.000 dolar olarak belirledi. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) bu yeni düzenlemeden muaf tutuldu. Sonuç olarak, söz konusu karar, dört kripto para için yıllık alım limiti uygulanmayacak.

Toronto merkezli kripto para borsası Newton, konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Bu değişiklikler sizin gibi kripto yatırımcılarını korumak ve yatırımcıların kripto varlıklarına yatırım yapmanın risklerinden haberdar olmalarını sağlamak için”

Ayrıca hatırlatacak olursak, Kanada’nın düzenleyici kurumu Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) ve Crypto.com bir ön kayıt anlaşması imzaladı.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu